Groenpeil

Helmerhoek-Noord in Enschede

Buurt in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid, gemeente Enschede, postcodegebied 7544 en postcodegebied 7546. 3.770 inwoners in 1.639 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 915 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.639
CBS 2025
Inwoners
3.770
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
86,9%
EP-Online, 915 gelabeld
Dekking energielabels
55,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Helmerhoek-Noord
Labelverdeling Helmerhoek-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,3%3
A+2,5%23
A49,8%456
B34,1%312
C12,8%117
D0,1%1
E0,2%2
Totaal gelabeld100%915
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels Helmerhoek-Noord vergeleken met Enschede
LabelStavenHelmerhoek-NoordEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,1%2,4%
A++0,3%1,8%
A+2,5%3,7%
A49,8%30,3%
B34,1%16,7%
C12,8%25,0%
D0,1%8,7%
E0,2%5,0%
F0,0%3,0%
G0,0%2,6%

Helmerhoek-Noord Enschede

Deze verdeling gaat over de 55,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Helmerhoek-Noord vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenHelmerhoek-NoordEnschede
vóór 19450,7%15,1%
1945–19640,0%17,4%
1965–19740,0%16,2%
1975–199184,0%20,1%
1992–200514,3%14,4%
2006–20140,9%9,0%
2015 en later0,1%7,7%

Helmerhoek-Noord Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 84,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Helmerhoek-Noord vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenHelmerhoek-NoordEnschede
Vrijstaand14,3%7,1%
Twee-onder-een-kap25,6%17,4%
Hoekwoning8,6%7,5%
Tussenwoning32,1%22,6%
Appartement19,3%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Helmerhoek-Noord Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
580
35,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.234 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.