Groenpeil

Stroinkslanden Noord-Oost in Enschede

Buurt in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid, gemeente Enschede, postcodegebied 7541 en postcodegebied 7542. 3.205 inwoners in 1.423 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 763 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.423
CBS 2025
Inwoners
3.205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 374.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
62,9%
EP-Online, 763 gelabeld
Dekking energielabels
53,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stroinkslanden Noord-Oost
Labelverdeling Stroinkslanden Noord-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,4%3
A++0,8%6
A+0,5%4
A37,1%283
B24,0%183
C34,3%262
D2,8%21
Totaal gelabeld100%763
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels Stroinkslanden Noord-Oost vergeleken met Enschede
LabelStavenStroinkslanden Noord-OostEnschede
A++++0,1%0,9%
A+++0,4%2,4%
A++0,8%1,8%
A+0,5%3,7%
A37,1%30,3%
B24,0%16,7%
C34,3%25,0%
D2,8%8,7%
E0,0%5,0%
F0,0%3,0%
G0,0%2,6%

Stroinkslanden Noord-Oost Enschede

Deze verdeling gaat over de 53,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stroinkslanden Noord-Oost vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenStroinkslanden Noord-OostEnschede
vóór 19450,3%15,1%
1945–19640,0%17,4%
1965–19740,0%16,2%
1975–199196,2%20,1%
1992–20053,5%14,4%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,0%7,7%

Stroinkslanden Noord-Oost Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 96,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stroinkslanden Noord-Oost vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenStroinkslanden Noord-OostEnschede
Vrijstaand13,1%7,1%
Twee-onder-een-kap23,7%17,4%
Hoekwoning6,4%7,5%
Tussenwoning28,8%22,6%
Appartement27,9%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Stroinkslanden Noord-Oost Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
634
44,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.046 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.