het Brunink in Enschede
Buurt in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid, gemeente Enschede, postcodegebied 7544. 500 inwoners in 179 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 56 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.
- Woningen
- 179
- CBS 2025
- Inwoners
- 500
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 903.000
- CBS 2025, gemeente € 301.000
- Koopwoningen
- 99,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 98,2%
- EP-Online, 56 gelabeld
- Dekking energielabels
- 31,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,6% | 2 |
| A+++ | 19,6% | 11 |
| A++ | 7,1% | 4 |
| A+ | 8,9% | 5 |
| A | 53,6% | 30 |
| B | 5,4% | 3 |
| C | 1,8% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 56 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 456 |
| A+++ | 2,4% | 1.260 |
| A++ | 1,8% | 947 |
| A+ | 3,7% | 1.981 |
| A | 30,3% | 16.103 |
| B | 16,7% | 8.890 |
| C | 25,0% | 13.318 |
| D | 8,7% | 4.630 |
| E | 5,0% | 2.666 |
| F | 3,0% | 1.586 |
| G | 2,6% | 1.374 |
| Totaal gelabeld | 100% | 53.211 |
| Label | Staven | het Brunink | Enschede |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,6% | 0,9% | |
| A+++ | 19,6% | 2,4% | |
| A++ | 7,1% | 1,8% | |
| A+ | 8,9% | 3,7% | |
| A | 53,6% | 30,3% | |
| B | 5,4% | 16,7% | |
| C | 1,8% | 25,0% | |
| D | 0,0% | 8,7% | |
| E | 0,0% | 5,0% | |
| F | 0,0% | 3,0% | |
| G | 0,0% | 2,6% |
het Brunink Enschede
Deze verdeling gaat over de 31,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | het Brunink | Enschede |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 15,1% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 17,4% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 16,2% | |
| 1975–1991 | 1,8% | 20,1% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 14,4% | |
| 2006–2014 | 73,2% | 9,0% | |
| 2015 en later | 25,0% | 7,7% |
het Brunink Enschede
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 73,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | het Brunink | Enschede |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 100,0% | 7,1% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,0% | 17,4% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 7,5% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 22,6% | |
| Appartement | 0,0% | 45,1% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
het Brunink Enschede
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 88,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 98
- 54,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 618 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 06 Enschede-Zuid
- Helmerhoek-Noord 1.639 woningen
- Helmerhoek-Zuid 1.530 woningen
- Stroinkslanden Noord-Oost 1.423 woningen
- Stroinkslanden Noord-West 937 woningen
- Stroinkslanden-Zuid 2.051 woningen
- Wesselerbrink Noord-Oost 1.847 woningen
- Wesselerbrink Noord-West 2.207 woningen
- Wesselerbrink Zuid-Oost 2.002 woningen
- Wesselerbrink Zuid-West 1.215 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 31,3% (56 van 179 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.