Groenpeil

Akert in Geldrop-Mierlo

Buurt in wijk Geldrop, gemeente Geldrop-Mierlo, postcodegebied 5664. 2.260 inwoners in 1.206 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 752 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
1.206
CBS 2025
Inwoners
2.260
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 333.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
39,0%
EP-Online, 752 gelabeld
Dekking energielabels
62,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Akert
Labelverdeling Akert
LabelAandeelWoningen
A+++4,5%34
A++0,1%1
A+2,9%22
A13,6%102
B17,8%134
C22,3%168
D18,5%139
E10,4%78
F3,1%23
G6,8%51
Totaal gelabeld100%752
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%44
A+++2,7%312
A++2,1%250
A+4,0%464
A30,1%3.512
B20,1%2.345
C24,3%2.835
D7,8%910
E5,1%596
F1,9%219
G1,7%198
Totaal gelabeld100%11.685
Energielabels Akert vergeleken met Geldrop-Mierlo
LabelStavenAkertGeldrop-Mierlo
A++++0,0%0,4%
A+++4,5%2,7%
A++0,1%2,1%
A+2,9%4,0%
A13,6%30,1%
B17,8%20,1%
C22,3%24,3%
D18,5%7,8%
E10,4%5,1%
F3,1%1,9%
G6,8%1,7%

Akert Geldrop-Mierlo

Deze verdeling gaat over de 62,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Akert vergeleken met Geldrop-Mierlo
BouwperiodeStavenAkertGeldrop-Mierlo
vóór 19455,6%4,1%
1945–19645,6%13,3%
1965–197474,1%29,3%
1975–19911,3%25,1%
1992–20051,5%12,3%
2006–20148,0%9,9%
2015 en later4,0%5,9%

Akert Geldrop-Mierlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 74,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Akert vergeleken met Geldrop-Mierlo
WoningtypeStavenAkertGeldrop-Mierlo
Vrijstaand7,2%12,1%
Twee-onder-een-kap11,0%19,1%
Hoekwoning2,4%6,9%
Tussenwoning17,3%32,2%
Appartement62,1%28,0%
Onbekend type0,0%1,8%

Akert Geldrop-Mierlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
230
19,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
998 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
45 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Geldrop

Alle buurten in Geldrop-Mierlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.