Groenpeil

Geldrop-Mierlo

Gemeente Geldrop-Mierlo in Noord-Brabant, 40.754 inwoners en 18.586 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
18.586
CBS 2025
Inwoners
40.754
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025
Label A of B
59,3%
van 11.685 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 5 september 2026

Energielabels

Labelverdeling Geldrop-Mierlo
Labelverdeling Geldrop-Mierlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%44
A+++2,7%312
A++2,1%250
A+4,0%464
A30,1%3.512
B20,1%2.345
C24,3%2.835
D7,8%910
E5,1%596
F1,9%219
G1,7%198
Totaal gelabeld100%11.685
Energielabels in Geldrop-Mierlo
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,4%44
A+++2,7%312
A++2,1%250
A+4,0%464
A30,1%3.512
B20,1%2.345
C24,3%2.835
D7,8%910
E5,1%596
F1,9%219
G1,7%198

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 11.685 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Geldrop-Mierlo
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19454,1%480
1945–196413,3%1.557
1965–197429,3%3.424
1975–199125,1%2.935
1992–200512,3%1.443
2006–20149,9%1.162
2015 en later5,9%684

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026

Woningtype

Woningtypes in Geldrop-Mierlo
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand12,1%1.419
Twee-onder-een-kap19,1%2.226
Hoekwoning6,9%801
Tussenwoning32,2%3.762
Appartement28,0%3.267
Onbekend type1,8%210

CBS 2025 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
8.356
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
35,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
45,0
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
178
laadlocaties, DOT-NL, stand 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Buurten in Geldrop-Mierlo

13 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Akert1.20639,0%62,4%
Braakhuizen-Noord1.90638,3%56,2%
Braakhuizen-Zuid1.94248,7%60,0%
Buitengebied Mierlo20852,2%100,0%
Centrum1.54374,3%68,3%
Coevering2.61763,6%77,4%
Genoenhuis1.35889,7%53,8%
Kerkakkers1.25959,6%53,9%
Luchen61092,4%69,3%
Mierlo-Dorp1.07749,5%65,5%
Neerakkers1.70769,4%66,0%
Skandia1.29533,6%46,6%
Zesgehuchten1.84661,1%58,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Geldrop-Mierlo

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.