Groenpeil

Braakhuizen-Zuid in Geldrop-Mierlo

Buurt in wijk Geldrop, gemeente Geldrop-Mierlo, postcodegebied 5665 en postcodegebied 5666. 4.020 inwoners in 1.942 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.113 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.942
CBS 2025
Inwoners
4.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 365.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
47,6%
EP-Online, 1.113 gelabeld
Dekking energielabels
57,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Braakhuizen-Zuid
Labelverdeling Braakhuizen-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,9%10
A++2,2%25
A+3,9%43
A25,1%279
B15,5%172
C31,4%350
D9,6%107
E6,6%73
F2,6%29
G2,2%24
Totaal gelabeld100%1.113
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%45
A+++2,7%313
A++2,2%254
A+4,1%483
A31,0%3.620
B19,3%2.256
C24,2%2.822
D7,9%925
E4,7%552
F1,8%212
G1,7%194
Totaal gelabeld100%11.676
Energielabels Braakhuizen-Zuid vergeleken met Geldrop-Mierlo
LabelStavenBraakhuizen-ZuidGeldrop-Mierlo
A++++0,1%0,4%
A+++0,9%2,7%
A++2,2%2,2%
A+3,9%4,1%
A25,1%31,0%
B15,5%19,3%
C31,4%24,2%
D9,6%7,9%
E6,6%4,7%
F2,6%1,8%
G2,2%1,7%

Braakhuizen-Zuid Geldrop-Mierlo

Deze verdeling gaat over de 57,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Braakhuizen-Zuid vergeleken met Geldrop-Mierlo
BouwperiodeStavenBraakhuizen-ZuidGeldrop-Mierlo
vóór 19456,0%4,2%
1945–196420,0%13,4%
1965–197428,8%28,9%
1975–199120,2%25,2%
1992–200516,1%12,5%
2006–20145,3%10,0%
2015 en later3,5%5,9%

Braakhuizen-Zuid Geldrop-Mierlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 28,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Braakhuizen-Zuid vergeleken met Geldrop-Mierlo
WoningtypeStavenBraakhuizen-ZuidGeldrop-Mierlo
Vrijstaand11,3%12,1%
Twee-onder-een-kap13,2%18,7%
Hoekwoning12,7%7,2%
Tussenwoning38,9%32,2%
Appartement23,2%28,1%
Onbekend type0,7%1,8%

Braakhuizen-Zuid Geldrop-Mierlo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
412
21,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.659 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Geldrop

Alle buurten in Geldrop-Mierlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.