Groenpeil

Mierlo-Dorp in Geldrop-Mierlo

Buurt in wijk Mierlo, gemeente Geldrop-Mierlo, postcodegebied 5731. 2.250 inwoners in 1.077 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 705 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
1.077
CBS 2025
Inwoners
2.250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
49,5%
EP-Online, 705 gelabeld
Dekking energielabels
65,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Mierlo-Dorp
Labelverdeling Mierlo-Dorp
LabelAandeelWoningen
A+++3,4%24
A++1,7%12
A+2,3%16
A28,2%199
B13,9%98
C34,6%244
D7,0%49
E3,8%27
F3,4%24
G1,7%12
Totaal gelabeld100%705
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%44
A+++2,7%312
A++2,1%250
A+4,0%464
A30,1%3.512
B20,1%2.345
C24,3%2.835
D7,8%910
E5,1%596
F1,9%219
G1,7%198
Totaal gelabeld100%11.685
Energielabels Mierlo-Dorp vergeleken met Geldrop-Mierlo
LabelStavenMierlo-DorpGeldrop-Mierlo
A++++0,0%0,4%
A+++3,4%2,7%
A++1,7%2,1%
A+2,3%4,0%
A28,2%30,1%
B13,9%20,1%
C34,6%24,3%
D7,0%7,8%
E3,8%5,1%
F3,4%1,9%
G1,7%1,7%

Mierlo-Dorp Geldrop-Mierlo

Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Mierlo-Dorp vergeleken met Geldrop-Mierlo
BouwperiodeStavenMierlo-DorpGeldrop-Mierlo
vóór 19457,1%4,1%
1945–196424,5%13,3%
1965–197427,7%29,3%
1975–199117,3%25,1%
1992–200510,8%12,3%
2006–20147,9%9,9%
2015 en later4,7%5,9%

Mierlo-Dorp Geldrop-Mierlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 27,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Mierlo-Dorp vergeleken met Geldrop-Mierlo
WoningtypeStavenMierlo-DorpGeldrop-Mierlo
Vrijstaand15,7%12,1%
Twee-onder-een-kap23,4%19,1%
Hoekwoning8,7%6,9%
Tussenwoning32,2%32,2%
Appartement20,0%28,0%
Onbekend type0,0%1,8%

Mierlo-Dorp Geldrop-Mierlo

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Mierlo

Alle buurten in Geldrop-Mierlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.