Groenpeil

Neerakkers in Geldrop-Mierlo

Buurt in wijk Mierlo, gemeente Geldrop-Mierlo, postcodegebied 5731. 3.795 inwoners in 1.707 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.128 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.707
CBS 2025
Inwoners
3.795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
69,9%
EP-Online, 1.128 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Neerakkers
Labelverdeling Neerakkers
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%4
A+++0,8%9
A++0,4%5
A+1,8%20
A36,5%412
B30,1%339
C24,7%279
D3,5%40
E1,0%11
F0,4%5
G0,4%4
Totaal gelabeld100%1.128
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
Ter vergelijking: gemeente Geldrop-Mierlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%45
A+++2,7%313
A++2,2%254
A+4,1%483
A31,0%3.620
B19,3%2.256
C24,2%2.822
D7,9%925
E4,7%552
F1,8%212
G1,7%194
Totaal gelabeld100%11.676
Energielabels Neerakkers vergeleken met Geldrop-Mierlo
LabelStavenNeerakkersGeldrop-Mierlo
A++++0,4%0,4%
A+++0,8%2,7%
A++0,4%2,2%
A+1,8%4,1%
A36,5%31,0%
B30,1%19,3%
C24,7%24,2%
D3,5%7,9%
E1,0%4,7%
F0,4%1,8%
G0,4%1,7%

Neerakkers Geldrop-Mierlo

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Neerakkers vergeleken met Geldrop-Mierlo
BouwperiodeStavenNeerakkersGeldrop-Mierlo
vóór 19450,4%4,2%
1945–19648,9%13,4%
1965–19745,4%28,9%
1975–199160,0%25,2%
1992–20056,9%12,5%
2006–201417,8%10,0%
2015 en later0,5%5,9%

Neerakkers Geldrop-Mierlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 60,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Neerakkers vergeleken met Geldrop-Mierlo
WoningtypeStavenNeerakkersGeldrop-Mierlo
Vrijstaand12,5%12,1%
Twee-onder-een-kap27,1%18,7%
Hoekwoning5,1%7,2%
Tussenwoning34,6%32,2%
Appartement20,7%28,1%
Onbekend type0,0%1,8%

Neerakkers Geldrop-Mierlo

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
18
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Mierlo

Alle buurten in Geldrop-Mierlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.