Groenpeil

Oude-Tonge buitengebied in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Oude-Tonge, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3255. 430 inwoners in 159 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 87 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
159
CBS 2025
Inwoners
430
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 581.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
54,0%
EP-Online, 87 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oude-Tonge buitengebied
Labelverdeling Oude-Tonge buitengebied
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A+++2,3%2
A+1,1%1
A39,1%34
B10,3%9
C27,6%24
D3,4%3
E2,3%2
F9,2%8
G3,4%3
Totaal gelabeld100%87
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%442
A+++3,8%648
A++1,5%257
A+2,6%437
A28,8%4.863
B14,3%2.410
C23,8%4.017
D8,7%1.477
E5,3%899
F4,1%697
G4,4%747
Totaal gelabeld100%16.894
Energielabels Oude-Tonge buitengebied vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenOude-Tonge buitengebiedGoeree-Overflakkee
A++++1,1%2,6%
A+++2,3%3,8%
A++0,0%1,5%
A+1,1%2,6%
A39,1%28,8%
B10,3%14,3%
C27,6%23,8%
D3,4%8,7%
E2,3%5,3%
F9,2%4,1%
G3,4%4,4%

Oude-Tonge buitengebied Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oude-Tonge buitengebied vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenOude-Tonge buitengebiedGoeree-Overflakkee
vóór 194516,1%14,0%
1945–196410,3%14,5%
1965–19742,3%14,7%
1975–19915,7%20,7%
1992–20058,0%10,8%
2006–201450,6%12,4%
2015 en later6,9%12,9%

Oude-Tonge buitengebied Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 50,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oude-Tonge buitengebied vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenOude-Tonge buitengebiedGoeree-Overflakkee
Vrijstaand70,1%16,2%
Twee-onder-een-kap4,6%16,7%
Hoekwoning3,4%11,2%
Tussenwoning3,4%30,1%
Appartement0,0%16,6%
Onbekend type18,4%9,2%

Oude-Tonge buitengebied Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
58
36,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
374 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
12 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oude-Tonge

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.