Groenpeil

Oude-Tonge centrum in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Oude-Tonge, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3255. 1.630 inwoners in 795 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 638 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
795
CBS 2025
Inwoners
1.630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 282.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
52,4%
EP-Online, 638 gelabeld
Dekking energielabels
80,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oude-Tonge centrum
Labelverdeling Oude-Tonge centrum
LabelAandeelWoningen
A++++9,2%59
A+++8,0%51
A++3,6%23
A+3,0%19
A19,3%123
B9,2%59
C27,9%178
D9,9%63
E4,7%30
F2,5%16
G2,7%17
Totaal gelabeld100%638
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%443
A+++4,2%708
A++1,6%267
A+2,8%470
A28,6%4.869
B14,3%2.438
C23,7%4.045
D8,7%1.482
E5,2%890
F4,0%684
G4,3%739
Totaal gelabeld100%17.035
Energielabels Oude-Tonge centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenOude-Tonge centrumGoeree-Overflakkee
A++++9,2%2,6%
A+++8,0%4,2%
A++3,6%1,6%
A+3,0%2,8%
A19,3%28,6%
B9,2%14,3%
C27,9%23,7%
D9,9%8,7%
E4,7%5,2%
F2,5%4,0%
G2,7%4,3%

Oude-Tonge centrum Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 80,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oude-Tonge centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenOude-Tonge centrumGoeree-Overflakkee
vóór 19453,1%14,0%
1945–196425,7%14,4%
1965–197429,6%14,7%
1975–199112,7%20,6%
1992–20055,8%10,8%
2006–20142,7%12,1%
2015 en later20,4%13,4%

Oude-Tonge centrum Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 29,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oude-Tonge centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenOude-Tonge centrumGoeree-Overflakkee
Vrijstaand2,4%16,2%
Twee-onder-een-kap13,3%16,5%
Hoekwoning11,8%11,3%
Tussenwoning36,1%29,9%
Appartement36,5%16,8%
Onbekend type0,0%9,2%

Oude-Tonge centrum Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
375
47,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.103 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oude-Tonge

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.