Groenpeil

Stellendam centrum in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Stellendam, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3251. 1.525 inwoners in 629 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 336 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
629
CBS 2025
Inwoners
1.525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 388.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
55,1%
EP-Online, 336 gelabeld
Dekking energielabels
53,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stellendam centrum
Labelverdeling Stellendam centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,9%3
A++1,5%5
A+1,8%6
A37,8%127
B12,8%43
C16,1%54
D8,3%28
E8,6%29
F6,3%21
G5,7%19
Totaal gelabeld100%336
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%442
A+++3,8%648
A++1,5%257
A+2,6%437
A28,8%4.863
B14,3%2.410
C23,8%4.017
D8,7%1.477
E5,3%899
F4,1%697
G4,4%747
Totaal gelabeld100%16.894
Energielabels Stellendam centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenStellendam centrumGoeree-Overflakkee
A++++0,3%2,6%
A+++0,9%3,8%
A++1,5%1,5%
A+1,8%2,6%
A37,8%28,8%
B12,8%14,3%
C16,1%23,8%
D8,3%8,7%
E8,6%5,3%
F6,3%4,1%
G5,7%4,4%

Stellendam centrum Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 53,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stellendam centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenStellendam centrumGoeree-Overflakkee
vóór 194521,1%14,0%
1945–196420,8%14,5%
1965–19746,8%14,7%
1975–19914,8%20,7%
1992–200523,8%10,8%
2006–201413,4%12,4%
2015 en later9,2%12,9%

Stellendam centrum Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 23,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stellendam centrum vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenStellendam centrumGoeree-Overflakkee
Vrijstaand29,5%16,2%
Twee-onder-een-kap26,5%16,7%
Hoekwoning7,4%11,2%
Tussenwoning33,0%30,1%
Appartement3,6%16,6%
Onbekend type0,0%9,2%

Stellendam centrum Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
253
40,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
978 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stellendam

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.