Postcodegebied 3251 Goeree-Overflakkee
Postcodegebied 3251 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Goeree-Overflakkee, gemeente Goeree-Overflakkee. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3251 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.056
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 398.905
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,2%
- EP-Online, 1.056 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 28
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 0,4% | 4 |
| A++ | 2,3% | 24 |
| A+ | 2,2% | 23 |
| A | 33,2% | 351 |
| B | 9,0% | 95 |
| C | 18,7% | 197 |
| D | 10,7% | 113 |
| E | 13,4% | 142 |
| F | 6,1% | 64 |
| G | 4,0% | 42 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.056 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 | |
| A+++ | 0,4% | 4 | |
| A++ | 2,3% | 24 | |
| A+ | 2,2% | 23 | |
| A | 33,2% | 351 | |
| B | 9,0% | 95 | |
| C | 18,7% | 197 | |
| D | 10,7% | 113 | |
| E | 13,4% | 142 | |
| F | 6,1% | 64 | |
| G | 4,0% | 42 |
Deze verdeling gaat over 1.056 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 7,4% | 78 | |
| 1945–1964 | 19,8% | 209 | |
| 1965–1974 | 24,1% | 255 | |
| 1975–1991 | 23,4% | 247 | |
| 1992–2005 | 8,9% | 94 | |
| 2006–2014 | 11,8% | 125 | |
| 2015 en later | 4,5% | 48 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3251
- Stellendam centrum 629 woningen
- Stellendam west 923 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.