Groenpeil

Oosterwei in Gouda

Buurt in wijk Kort Haarlem, gemeente Gouda, postcodegebied 2806 en postcodegebied 2807. 1.730 inwoners in 790 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 700 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
790
CBS 2025
Inwoners
1.730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 270.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 700 gelabeld
Dekking energielabels
88,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oosterwei
Labelverdeling Oosterwei
LabelAandeelWoningen
A++++7,0%49
A+++11,6%81
A++5,1%36
A+2,4%17
A22,3%156
B5,1%36
C13,6%95
D12,1%85
E9,3%65
F5,1%36
G6,3%44
Totaal gelabeld100%700
Ter vergelijking: gemeente Gouda
Ter vergelijking: gemeente Gouda
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%541
A+++5,6%1.325
A++1,8%432
A+3,7%879
A25,7%6.128
B16,6%3.951
C24,4%5.829
D9,3%2.230
E5,3%1.253
F3,1%748
G2,3%543
Totaal gelabeld100%23.859
Energielabels Oosterwei vergeleken met Gouda
LabelStavenOosterweiGouda
A++++7,0%2,3%
A+++11,6%5,6%
A++5,1%1,8%
A+2,4%3,7%
A22,3%25,7%
B5,1%16,6%
C13,6%24,4%
D12,1%9,3%
E9,3%5,3%
F5,1%3,1%
G6,3%2,3%

Oosterwei Gouda

Deze verdeling gaat over de 88,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterwei vergeleken met Gouda
BouwperiodeStavenOosterweiGouda
vóór 19450,3%16,5%
1945–196444,0%12,0%
1965–19749,0%19,1%
1975–19910,0%24,9%
1992–20050,0%8,4%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later46,7%12,7%

Oosterwei Gouda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 46,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oosterwei vergeleken met Gouda
WoningtypeStavenOosterweiGouda
Vrijstaand0,1%1,6%
Twee-onder-een-kap0,9%8,1%
Hoekwoning5,4%7,1%
Tussenwoning14,3%34,1%
Appartement79,3%49,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Oosterwei Gouda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
10,0%
CBS 2024
Installaties
57
7,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
69 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Kort Haarlem

Alle buurten in Gouda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.