Postcodegebied 2807 Gouda
Postcodegebied 2807 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Gouda, gemeente Gouda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2807 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.599
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 368.587
- CBS 2025
- Label A of B
- 75,5%
- EP-Online, 2.599 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 36
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,3% | 8 |
| A++ | 0,8% | 20 |
| A+ | 5,0% | 130 |
| A | 36,4% | 945 |
| B | 33,0% | 858 |
| C | 20,4% | 531 |
| D | 2,8% | 72 |
| E | 0,6% | 15 |
| F | 0,3% | 9 |
| G | 0,4% | 11 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.599 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,3% | 8 | |
| A++ | 0,8% | 20 | |
| A+ | 5,0% | 130 | |
| A | 36,4% | 945 | |
| B | 33,0% | 858 | |
| C | 20,4% | 531 | |
| D | 2,8% | 72 | |
| E | 0,6% | 15 | |
| F | 0,3% | 9 | |
| G | 0,4% | 11 |
Deze verdeling gaat over 2.599 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 1 | |
| 1945–1964 | 3,3% | 86 | |
| 1965–1974 | 12,2% | 316 | |
| 1975–1991 | 45,1% | 1.172 | |
| 1992–2005 | 37,7% | 979 | |
| 2006–2014 | 1,6% | 42 | |
| 2015 en later | 0,1% | 3 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2807
- Componistenbuurt 650 woningen
- Molenbuurt 1.209 woningen
- Muziekbuurt 289 woningen
- Oosterwei 790 woningen
- Polderbuurt 1.180 woningen
- Sportbuurt 625 woningen
- Vrijheidsbuurt 318 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.