Groenpeil

Polderbuurt in Gouda

Buurt in wijk Goverwelle, gemeente Gouda, postcodegebied 2807. 3.075 inwoners in 1.180 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 664 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,2%.

Woningen
1.180
CBS 2025
Inwoners
3.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 388.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
77,4%
EP-Online, 664 gelabeld
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Polderbuurt
Labelverdeling Polderbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++2,0%13
A+7,7%51
A36,1%240
B31,5%209
C22,4%149
D0,2%1
Totaal gelabeld100%664
Ter vergelijking: gemeente Gouda
Ter vergelijking: gemeente Gouda
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%540
A+++5,5%1.318
A++1,8%422
A+3,6%848
A25,8%6.144
B16,3%3.888
C24,3%5.788
D9,3%2.221
E5,5%1.308
F3,3%783
G2,4%582
Totaal gelabeld100%23.842
Energielabels Polderbuurt vergeleken met Gouda
LabelStavenPolderbuurtGouda
A++++0,0%2,3%
A+++0,2%5,5%
A++2,0%1,8%
A+7,7%3,6%
A36,1%25,8%
B31,5%16,3%
C22,4%24,3%
D0,2%9,3%
E0,0%5,5%
F0,0%3,3%
G0,0%2,4%

Polderbuurt Gouda

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Polderbuurt vergeleken met Gouda
BouwperiodeStavenPolderbuurtGouda
vóór 19450,0%16,4%
1945–19640,0%12,1%
1965–19740,0%19,2%
1975–199180,6%24,6%
1992–200519,4%8,5%
2006–20140,0%6,5%
2015 en later0,0%12,8%

Polderbuurt Gouda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 80,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Polderbuurt vergeleken met Gouda
WoningtypeStavenPolderbuurtGouda
Vrijstaand1,2%1,5%
Twee-onder-een-kap10,5%8,4%
Hoekwoning11,1%6,8%
Tussenwoning56,3%33,9%
Appartement20,8%49,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Polderbuurt Gouda

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
363
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Goverwelle

Alle buurten in Gouda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.