Groenpeil

Schoolenaer in Haarlem

Buurt in wijk Europawijk, gemeente Haarlem, postcodegebied 2034. 380 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 73 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,6%.

Woningen
161
CBS 2025
Inwoners
380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 754.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
93,2%
EP-Online, 73 gelabeld
Dekking energielabels
45,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schoolenaer
Labelverdeling Schoolenaer
LabelAandeelWoningen
A+++6,8%5
A++15,1%11
A+11,0%8
A58,9%43
B1,4%1
C4,1%3
D1,4%1
G1,4%1
Totaal gelabeld100%73
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,7%1.981
A++2,5%1.369
A+2,7%1.437
A25,7%13.812
B12,8%6.912
C23,7%12.748
D11,1%5.985
E7,8%4.181
F5,2%2.790
G4,6%2.477
Totaal gelabeld100%53.822
Energielabels Schoolenaer vergeleken met Haarlem
LabelStavenSchoolenaerHaarlem
A++++0,0%0,2%
A+++6,8%3,7%
A++15,1%2,5%
A+11,0%2,7%
A58,9%25,7%
B1,4%12,8%
C4,1%23,7%
D1,4%11,1%
E0,0%7,8%
F0,0%5,2%
G1,4%4,6%

Schoolenaer Haarlem

Deze verdeling gaat over de 45,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schoolenaer vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenSchoolenaerHaarlem
vóór 19455,5%40,1%
1945–19640,0%10,6%
1965–19740,0%14,1%
1975–19912,7%13,5%
1992–20051,4%5,7%
2006–201490,4%7,4%
2015 en later0,0%8,6%

Schoolenaer Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 90,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schoolenaer vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenSchoolenaerHaarlem
Vrijstaand6,8%0,8%
Twee-onder-een-kap11,0%4,6%
Hoekwoning12,3%5,2%
Tussenwoning68,5%32,3%
Appartement1,4%56,5%
Onbekend type0,0%0,5%

Schoolenaer Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
70
43,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
244 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Europawijk

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.