Groenpeil

Stedenbuurt-oost in Haarlem

Buurt in wijk Europawijk, gemeente Haarlem, postcodegebied 2034. 2.215 inwoners in 1.148 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 934 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,6%.

Woningen
1.148
CBS 2025
Inwoners
2.215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 324.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 934 gelabeld
Dekking energielabels
81,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stedenbuurt-oost
Labelverdeling Stedenbuurt-oost
LabelAandeelWoningen
A+0,2%2
A36,9%345
B18,7%175
C18,3%171
D5,6%52
E4,5%42
F5,0%47
G10,7%100
Totaal gelabeld100%934
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,7%1.981
A++2,5%1.369
A+2,7%1.437
A25,7%13.812
B12,8%6.912
C23,7%12.748
D11,1%5.985
E7,8%4.181
F5,2%2.790
G4,6%2.477
Totaal gelabeld100%53.822
Energielabels Stedenbuurt-oost vergeleken met Haarlem
LabelStavenStedenbuurt-oostHaarlem
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%3,7%
A++0,0%2,5%
A+0,2%2,7%
A36,9%25,7%
B18,7%12,8%
C18,3%23,7%
D5,6%11,1%
E4,5%7,8%
F5,0%5,2%
G10,7%4,6%

Stedenbuurt-oost Haarlem

Deze verdeling gaat over de 81,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stedenbuurt-oost vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenStedenbuurt-oostHaarlem
vóór 19450,0%40,1%
1945–19640,3%10,6%
1965–197473,4%14,1%
1975–199118,5%13,5%
1992–20050,1%5,7%
2006–20147,6%7,4%
2015 en later0,0%8,6%

Stedenbuurt-oost Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 73,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stedenbuurt-oost vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenStedenbuurt-oostHaarlem
Vrijstaand0,1%0,8%
Twee-onder-een-kap1,4%4,6%
Hoekwoning4,0%5,2%
Tussenwoning14,5%32,3%
Appartement80,1%56,5%
Onbekend type0,0%0,5%

Stedenbuurt-oost Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
11,0%
CBS 2024
Installaties
106
9,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
371 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Europawijk

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.