Groenpeil

Oudenbosch-Centrum in Halderberge

Buurt in wijk Wijk 03 Oudenbosch, gemeente Halderberge, postcodegebied 4731. 4.550 inwoners in 2.164 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.603 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
2.164
CBS 2025
Inwoners
4.550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 289.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
75,7%
EP-Online, 1.603 gelabeld
Dekking energielabels
74,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oudenbosch-Centrum
Labelverdeling Oudenbosch-Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%6
A+++3,1%49
A++1,1%17
A+3,5%56
A54,1%867
B13,7%219
C11,1%178
D3,7%60
E3,1%50
F3,2%52
G3,1%49
Totaal gelabeld100%1.603
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%89
A+++4,2%368
A++1,4%123
A+2,4%211
A33,9%2.967
B21,1%1.850
C20,1%1.756
D5,9%514
E4,0%349
F2,9%254
G3,1%267
Totaal gelabeld100%8.748
Energielabels Oudenbosch-Centrum vergeleken met Halderberge
LabelStavenOudenbosch-CentrumHalderberge
A++++0,4%1,0%
A+++3,1%4,2%
A++1,1%1,4%
A+3,5%2,4%
A54,1%33,9%
B13,7%21,1%
C11,1%20,1%
D3,7%5,9%
E3,1%4,0%
F3,2%2,9%
G3,1%3,1%

Oudenbosch-Centrum Halderberge

Deze verdeling gaat over de 74,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oudenbosch-Centrum vergeleken met Halderberge
BouwperiodeStavenOudenbosch-CentrumHalderberge
vóór 194518,7%9,2%
1945–196421,1%15,9%
1965–197410,0%18,6%
1975–199114,5%26,5%
1992–20059,0%10,8%
2006–201419,0%11,0%
2015 en later7,6%8,0%

Oudenbosch-Centrum Halderberge

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 21,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oudenbosch-Centrum vergeleken met Halderberge
WoningtypeStavenOudenbosch-CentrumHalderberge
Vrijstaand3,7%23,7%
Twee-onder-een-kap16,2%23,6%
Hoekwoning8,4%8,3%
Tussenwoning38,8%27,7%
Appartement32,9%15,5%
Onbekend type0,0%1,1%

Oudenbosch-Centrum Halderberge

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
433
20,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.382 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
52 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Oudenbosch

Alle buurten in Halderberge

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.