Groenpeil

Velletri in Halderberge

Buurt in wijk Wijk 03 Oudenbosch, gemeente Halderberge, postcodegebied 4731. 1.875 inwoners in 778 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 499 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
778
CBS 2025
Inwoners
1.875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
64,3%
EP-Online, 499 gelabeld
Dekking energielabels
64,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Velletri
Labelverdeling Velletri
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%5
A++3,4%17
A+2,8%14
A32,1%160
B25,1%125
C28,5%142
D6,4%32
E0,6%3
F0,2%1
Totaal gelabeld100%499
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%89
A+++4,2%363
A++1,2%108
A+2,2%196
A33,8%2.948
B21,1%1.836
C20,2%1.763
D6,0%526
E4,2%362
F3,0%263
G3,1%266
Totaal gelabeld100%8.720
Energielabels Velletri vergeleken met Halderberge
LabelStavenVelletriHalderberge
A++++0,0%1,0%
A+++1,0%4,2%
A++3,4%1,2%
A+2,8%2,2%
A32,1%33,8%
B25,1%21,1%
C28,5%20,2%
D6,4%6,0%
E0,6%4,2%
F0,2%3,0%
G0,0%3,1%

Velletri Halderberge

Deze verdeling gaat over de 64,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Velletri vergeleken met Halderberge
BouwperiodeStavenVelletriHalderberge
vóór 19450,2%9,2%
1945–19640,8%15,8%
1965–197460,3%18,5%
1975–199121,6%26,6%
1992–20053,2%10,8%
2006–20148,0%11,1%
2015 en later5,8%8,0%

Velletri Halderberge

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 60,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Velletri vergeleken met Halderberge
WoningtypeStavenVelletriHalderberge
Vrijstaand18,2%23,6%
Twee-onder-een-kap18,0%24,0%
Hoekwoning12,8%8,0%
Tussenwoning43,9%27,7%
Appartement7,0%15,5%
Onbekend type0,0%1,1%

Velletri Halderberge

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
263
33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
977 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Oudenbosch

Alle buurten in Halderberge

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.