Groenpeil

Heemse-Oost Heemsermars in Hardenberg

Buurt in wijk Hardenberg, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7771. 1.360 inwoners in 749 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 523 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,4%.

Woningen
749
CBS 2025
Inwoners
1.360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 269.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
50,3%
EP-Online, 523 gelabeld
Dekking energielabels
69,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Heemse-Oost Heemsermars
Labelverdeling Heemse-Oost Heemsermars
LabelAandeelWoningen
A+++11,9%62
A++0,4%2
A+0,6%3
A22,2%116
B15,3%80
C22,6%118
D9,6%50
E5,7%30
F5,4%28
G6,5%34
Totaal gelabeld100%523
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%552
A+++6,6%1.053
A++1,7%275
A+6,7%1.067
A34,7%5.518
B14,2%2.262
C17,0%2.702
D6,0%953
E3,1%496
F2,9%461
G3,6%577
Totaal gelabeld100%15.916
Energielabels Heemse-Oost Heemsermars vergeleken met Hardenberg
LabelStavenHeemse-Oost HeemsermarsHardenberg
A++++0,0%3,5%
A+++11,9%6,6%
A++0,4%1,7%
A+0,6%6,7%
A22,2%34,7%
B15,3%14,2%
C22,6%17,0%
D9,6%6,0%
E5,7%3,1%
F5,4%2,9%
G6,5%3,6%

Heemse-Oost Heemsermars Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 69,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Heemse-Oost Heemsermars vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenHeemse-Oost HeemsermarsHardenberg
vóór 19451,7%7,9%
1945–196424,3%12,4%
1965–197452,8%16,7%
1975–19914,0%21,6%
1992–20054,8%14,2%
2006–20140,4%13,0%
2015 en later12,0%14,1%

Heemse-Oost Heemsermars Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 52,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Heemse-Oost Heemsermars vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenHeemse-Oost HeemsermarsHardenberg
Vrijstaand7,3%23,9%
Twee-onder-een-kap16,6%22,8%
Hoekwoning9,8%9,8%
Tussenwoning32,3%20,1%
Appartement34,0%19,4%
Onbekend type0,0%4,0%

Heemse-Oost Heemsermars Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
162
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
590 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hardenberg

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.