Groenpeil

Norden en Hazenbos in Hardenberg

Buurt in wijk Hardenberg, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7771. 2.140 inwoners in 840 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 591 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
840
CBS 2025
Inwoners
2.140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 279.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
63,8%
EP-Online, 591 gelabeld
Dekking energielabels
70,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Norden en Hazenbos
Labelverdeling Norden en Hazenbos
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%15
A+++7,4%44
A++2,0%12
A+11,8%70
A30,1%178
B9,8%58
C21,0%124
D11,2%66
E2,5%15
F1,0%6
G0,5%3
Totaal gelabeld100%591
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%524
A+++6,3%1.010
A++1,6%263
A+6,4%1.013
A34,9%5.564
B14,3%2.274
C17,1%2.720
D6,2%986
E3,2%508
F3,0%473
G3,8%612
Totaal gelabeld100%15.947
Energielabels Norden en Hazenbos vergeleken met Hardenberg
LabelStavenNorden en HazenbosHardenberg
A++++2,5%3,3%
A+++7,4%6,3%
A++2,0%1,6%
A+11,8%6,4%
A30,1%34,9%
B9,8%14,3%
C21,0%17,1%
D11,2%6,2%
E2,5%3,2%
F1,0%3,0%
G0,5%3,8%

Norden en Hazenbos Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 70,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Norden en Hazenbos vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenNorden en HazenbosHardenberg
vóór 19450,3%7,9%
1945–196410,2%13,0%
1965–197475,0%16,8%
1975–19916,4%21,5%
1992–20050,0%14,2%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later8,1%13,7%

Norden en Hazenbos Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Norden en Hazenbos vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenNorden en HazenbosHardenberg
Vrijstaand3,7%23,7%
Twee-onder-een-kap20,5%22,9%
Hoekwoning15,6%9,7%
Tussenwoning51,9%20,3%
Appartement8,0%19,5%
Onbekend type0,3%4,0%

Norden en Hazenbos Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
304
36,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.194 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hardenberg

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.