Groenpeil

Marslanden in Hardenberg

Buurt in wijk Hardenberg, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7773. 4.560 inwoners in 1.650 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.109 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
1.650
CBS 2025
Inwoners
4.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 420.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
99,9%
EP-Online, 1.109 gelabeld
Dekking energielabels
67,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Marslanden
Labelverdeling Marslanden
LabelAandeelWoningen
A++++10,2%113
A+++12,1%134
A++2,0%22
A+9,4%104
A60,6%672
B5,7%63
F0,1%1
Totaal gelabeld100%1.109
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%524
A+++6,3%1.010
A++1,6%263
A+6,4%1.013
A34,9%5.564
B14,3%2.274
C17,1%2.720
D6,2%986
E3,2%508
F3,0%473
G3,8%612
Totaal gelabeld100%15.947
Energielabels Marslanden vergeleken met Hardenberg
LabelStavenMarslandenHardenberg
A++++10,2%3,3%
A+++12,1%6,3%
A++2,0%1,6%
A+9,4%6,4%
A60,6%34,9%
B5,7%14,3%
C0,0%17,1%
D0,0%6,2%
E0,0%3,2%
F0,1%3,0%
G0,0%3,8%

Marslanden Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 67,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Marslanden vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenMarslandenHardenberg
vóór 19450,0%7,9%
1945–19640,1%13,0%
1965–19740,0%16,8%
1975–19910,1%21,5%
1992–200525,2%14,2%
2006–201443,6%13,0%
2015 en later31,0%13,7%

Marslanden Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 43,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Marslanden vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenMarslandenHardenberg
Vrijstaand17,9%23,7%
Twee-onder-een-kap36,8%22,9%
Hoekwoning8,6%9,7%
Tussenwoning22,4%20,3%
Appartement13,8%19,5%
Onbekend type0,6%4,0%

Marslanden Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
739
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.151 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
37 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hardenberg

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.