Groenpeil

De Wittenhagen Zuid in Harderwijk

Buurt in wijk Tweelingstad, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3843. 1.380 inwoners in 556 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 446 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
556
CBS 2025
Inwoners
1.380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 300.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
74,9%
EP-Online, 446 gelabeld
Dekking energielabels
80,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Wittenhagen Zuid
Labelverdeling De Wittenhagen Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+27,4%122
A43,5%194
B3,6%16
C18,8%84
D3,1%14
E2,2%10
F0,2%1
G0,7%3
Totaal gelabeld100%446
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels De Wittenhagen Zuid vergeleken met Harderwijk
LabelStavenDe Wittenhagen ZuidHarderwijk
A++++0,0%3,8%
A+++0,2%3,9%
A++0,2%3,2%
A+27,4%6,3%
A43,5%36,7%
B3,6%15,5%
C18,8%18,7%
D3,1%6,1%
E2,2%3,0%
F0,2%1,3%
G0,7%1,5%

De Wittenhagen Zuid Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 80,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Wittenhagen Zuid vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenDe Wittenhagen ZuidHarderwijk
vóór 19450,0%5,6%
1945–196449,1%13,0%
1965–197448,0%14,0%
1975–19910,4%21,9%
1992–20050,0%17,6%
2006–20142,5%11,8%
2015 en later0,0%16,1%

De Wittenhagen Zuid Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 49,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Wittenhagen Zuid vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenDe Wittenhagen ZuidHarderwijk
Vrijstaand0,0%7,7%
Twee-onder-een-kap10,1%15,3%
Hoekwoning16,6%8,3%
Tussenwoning30,7%29,8%
Appartement42,6%37,9%
Onbekend type0,0%1,0%

De Wittenhagen Zuid Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
161
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
540 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Tweelingstad

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.