Groenpeil

Veldkamp in Harderwijk

Buurt in wijk Tweelingstad, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3843. 1.290 inwoners in 531 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 252 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
531
CBS 2025
Inwoners
1.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 451.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
25,0%
EP-Online, 252 gelabeld
Dekking energielabels
47,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veldkamp
Labelverdeling Veldkamp
LabelAandeelWoningen
A++1,2%3
A+1,6%4
A10,3%26
B11,9%30
C34,9%88
D17,1%43
E11,5%29
F7,1%18
G4,4%11
Totaal gelabeld100%252
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels Veldkamp vergeleken met Harderwijk
LabelStavenVeldkampHarderwijk
A++++0,0%3,8%
A+++0,0%3,9%
A++1,2%3,2%
A+1,6%6,3%
A10,3%36,7%
B11,9%15,5%
C34,9%18,7%
D17,1%6,1%
E11,5%3,0%
F7,1%1,3%
G4,4%1,5%

Veldkamp Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 47,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veldkamp vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenVeldkampHarderwijk
vóór 19452,8%5,6%
1945–196486,5%13,0%
1965–19744,4%14,0%
1975–19912,4%21,9%
1992–20053,2%17,6%
2006–20140,4%11,8%
2015 en later0,4%16,1%

Veldkamp Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 86,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veldkamp vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenVeldkampHarderwijk
Vrijstaand12,3%7,7%
Twee-onder-een-kap40,5%15,3%
Hoekwoning13,5%8,3%
Tussenwoning25,8%29,8%
Appartement7,9%37,9%
Onbekend type0,0%1,0%

Veldkamp Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
154
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
582 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Tweelingstad

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.