Groenpeil

Rivierdijk west in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Boven Hardinxveld, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3372. 360 inwoners in 108 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 64 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 21,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
108
CBS 2025
Inwoners
360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 475.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
21,9%
EP-Online, 64 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rivierdijk west
Labelverdeling Rivierdijk west
LabelAandeelWoningen
A+1,6%1
A10,9%7
B9,4%6
C17,2%11
D14,1%9
E12,5%8
F9,4%6
G25,0%16
Totaal gelabeld100%64
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%366
A++0,6%31
A+1,7%88
A34,2%1.761
B15,5%797
C22,1%1.139
D7,6%392
E3,8%196
F3,0%154
G3,7%192
Totaal gelabeld100%5.154
Energielabels Rivierdijk west vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenRivierdijk westHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%7,1%
A++0,0%0,6%
A+1,6%1,7%
A10,9%34,2%
B9,4%15,5%
C17,2%22,1%
D14,1%7,6%
E12,5%3,8%
F9,4%3,0%
G25,0%3,7%

Rivierdijk west Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rivierdijk west vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenRivierdijk westHardinxveld-Giessendam
vóór 194575,0%12,7%
1945–19641,6%12,9%
1965–19743,1%22,5%
1975–19914,7%19,9%
1992–20057,8%11,0%
2006–20143,1%10,8%
2015 en later4,7%10,3%

Rivierdijk west Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rivierdijk west vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenRivierdijk westHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand54,7%10,9%
Twee-onder-een-kap31,3%19,3%
Hoekwoning9,4%9,4%
Tussenwoning4,7%28,0%
Appartement0,0%32,3%

Rivierdijk west Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Boven Hardinxveld

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.