Groenpeil

Rvierdijk oost in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Boven Hardinxveld, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3372. 500 inwoners in 195 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 79 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
195
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 483.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
35,4%
EP-Online, 79 gelabeld
Dekking energielabels
40,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rvierdijk oost
Labelverdeling Rvierdijk oost
LabelAandeelWoningen
A++2,5%2
A+1,3%1
A22,8%18
B8,9%7
C10,1%8
D12,7%10
E8,9%7
F10,1%8
G22,8%18
Totaal gelabeld100%79
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%366
A++0,6%31
A+1,7%88
A34,2%1.761
B15,5%797
C22,1%1.139
D7,6%392
E3,8%196
F3,0%154
G3,7%192
Totaal gelabeld100%5.154
Energielabels Rvierdijk oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenRvierdijk oostHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%7,1%
A++2,5%0,6%
A+1,3%1,7%
A22,8%34,2%
B8,9%15,5%
C10,1%22,1%
D12,7%7,6%
E8,9%3,8%
F10,1%3,0%
G22,8%3,7%

Rvierdijk oost Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 40,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rvierdijk oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenRvierdijk oostHardinxveld-Giessendam
vóór 194557,0%12,7%
1945–19646,3%12,9%
1965–19741,3%22,5%
1975–19916,3%19,9%
1992–200515,2%11,0%
2006–201412,7%10,8%
2015 en later1,3%10,3%

Rvierdijk oost Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rvierdijk oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenRvierdijk oostHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand51,9%10,9%
Twee-onder-een-kap35,4%19,3%
Hoekwoning5,1%9,4%
Tussenwoning2,5%28,0%
Appartement5,1%32,3%

Rvierdijk oost Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
50
25,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
194 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Boven Hardinxveld

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.