Groenpeil

Tienmorgen in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Boven Hardinxveld, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3372. 745 inwoners in 259 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 145 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,9%.

Woningen
259
CBS 2025
Inwoners
745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
88,3%
EP-Online, 145 gelabeld
Dekking energielabels
56,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Tienmorgen
Labelverdeling Tienmorgen
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%2
A++0,7%1
A+1,4%2
A59,3%86
B25,5%37
C11,7%17
Totaal gelabeld100%145
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%368
A++0,6%32
A+1,8%91
A34,3%1.769
B15,4%795
C22,1%1.142
D7,5%386
E3,9%200
F2,9%148
G3,7%191
Totaal gelabeld100%5.160
Energielabels Tienmorgen vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenTienmorgenHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++1,4%7,1%
A++0,7%0,6%
A+1,4%1,8%
A59,3%34,3%
B25,5%15,4%
C11,7%22,1%
D0,0%7,5%
E0,0%3,9%
F0,0%2,9%
G0,0%3,7%

Tienmorgen Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 56,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Tienmorgen vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenTienmorgenHardinxveld-Giessendam
vóór 19450,0%12,7%
1945–19640,0%12,9%
1965–19740,0%22,4%
1975–199136,6%19,9%
1992–200526,9%10,9%
2006–201431,0%10,8%
2015 en later5,5%10,3%

Tienmorgen Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 36,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Tienmorgen vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenTienmorgenHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand14,5%10,9%
Twee-onder-een-kap41,4%19,1%
Hoekwoning7,6%9,7%
Tussenwoning32,4%28,0%
Appartement4,1%32,2%

Tienmorgen Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
179
69,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
584 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Boven Hardinxveld

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.