Groenpeil

Kennemerduin en omgeving in Heemstede

Buurt in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum, gemeente Heemstede, postcodegebied 2101. 1.190 inwoners in 702 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 509 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,7%.

Woningen
702
CBS 2025
Inwoners
1.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 621.000
CBS 2025, gemeente € 680.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 509 gelabeld
Dekking energielabels
72,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kennemerduin en omgeving
Labelverdeling Kennemerduin en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A+1,2%6
A20,6%105
B18,9%96
C17,9%91
D7,5%38
E10,8%55
F17,9%91
G5,1%26
Totaal gelabeld100%509
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++1,6%124
A++1,0%74
A+1,7%131
A22,8%1.757
B13,5%1.041
C24,5%1.889
D12,6%971
E10,6%815
F6,9%530
G4,7%363
Totaal gelabeld100%7.705
Energielabels Kennemerduin en omgeving vergeleken met Heemstede
LabelStavenKennemerduin en omgevingHeemstede
A++++0,0%0,1%
A+++0,2%1,6%
A++0,0%1,0%
A+1,2%1,7%
A20,6%22,8%
B18,9%13,5%
C17,9%24,5%
D7,5%12,6%
E10,8%10,6%
F17,9%6,9%
G5,1%4,7%

Kennemerduin en omgeving Heemstede

Deze verdeling gaat over de 72,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kennemerduin en omgeving vergeleken met Heemstede
BouwperiodeStavenKennemerduin en omgevingHeemstede
vóór 194510,0%32,5%
1945–196419,4%16,9%
1965–197431,6%18,2%
1975–199112,8%15,7%
1992–20053,7%4,6%
2006–20143,3%8,3%
2015 en later19,1%3,8%

Kennemerduin en omgeving Heemstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kennemerduin en omgeving vergeleken met Heemstede
WoningtypeStavenKennemerduin en omgevingHeemstede
Vrijstaand8,4%4,8%
Twee-onder-een-kap7,5%16,4%
Hoekwoning3,7%10,4%
Tussenwoning6,5%29,1%
Appartement73,9%39,1%
Onbekend type0,0%0,1%

Kennemerduin en omgeving Heemstede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
91
13,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
398 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum

Alle buurten in Heemstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.