Groenpeil

Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. in Heemstede

Buurt in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum, gemeente Heemstede, postcodegebied 2101 en postcodegebied 2105 en postcodegebied 2106. 2.175 inwoners in 920 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 430 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,3%.

Woningen
920
CBS 2025
Inwoners
2.175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 799.000
CBS 2025, gemeente € 680.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
24,4%
EP-Online, 430 gelabeld
Dekking energielabels
46,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zandvoortselaan en Berkenrode e.o.
Labelverdeling Zandvoortselaan en Berkenrode e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++2,6%11
A+1,2%5
A11,6%50
B8,8%38
C25,1%108
D14,7%63
E12,8%55
F12,1%52
G10,9%47
Totaal gelabeld100%430
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++1,6%126
A++1,0%80
A+1,7%133
A23,2%1.788
B13,6%1.053
C24,7%1.908
D12,4%958
E10,2%786
F6,8%524
G4,6%353
Totaal gelabeld100%7.719
Energielabels Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. vergeleken met Heemstede
LabelStavenZandvoortselaan en Berkenrode e.o.Heemstede
A++++0,0%0,1%
A+++0,2%1,6%
A++2,6%1,0%
A+1,2%1,7%
A11,6%23,2%
B8,8%13,6%
C25,1%24,7%
D14,7%12,4%
E12,8%10,2%
F12,1%6,8%
G10,9%4,6%

Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. Heemstede

Deze verdeling gaat over de 46,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. vergeleken met Heemstede
BouwperiodeStavenZandvoortselaan en Berkenrode e.o.Heemstede
vóór 194572,8%32,5%
1945–19648,8%16,9%
1965–197410,0%18,2%
1975–19912,8%15,6%
1992–20054,7%4,6%
2006–20140,9%8,4%
2015 en later0,0%3,8%

Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. Heemstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 72,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. vergeleken met Heemstede
WoningtypeStavenZandvoortselaan en Berkenrode e.o.Heemstede
Vrijstaand6,5%5,0%
Twee-onder-een-kap30,7%16,3%
Hoekwoning11,2%10,7%
Tussenwoning25,6%29,1%
Appartement25,8%38,7%
Onbekend type0,2%0,1%

Zandvoortselaan en Berkenrode e.o. Heemstede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
189
20,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
614 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum

Alle buurten in Heemstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.