Groenpeil

Oude Dorp, Indische buurt en omgeving in Heemstede

Buurt in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum, gemeente Heemstede, postcodegebied 2102 en postcodegebied 2103 en postcodegebied 2104. 4.500 inwoners in 2.090 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.193 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,3%.

Woningen
2.090
CBS 2025
Inwoners
4.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 538.000
CBS 2025, gemeente € 680.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
47,6%
EP-Online, 1.193 gelabeld
Dekking energielabels
57,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oude Dorp, Indische buurt en omgeving
Labelverdeling Oude Dorp, Indische buurt en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%5
A+++5,7%68
A++0,3%4
A+0,5%6
A22,4%267
B18,3%218
C23,4%279
D12,2%146
E7,3%87
F6,2%74
G3,3%39
Totaal gelabeld100%1.193
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
Ter vergelijking: gemeente Heemstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++1,6%126
A++1,0%80
A+1,7%133
A23,2%1.788
B13,6%1.053
C24,7%1.908
D12,4%958
E10,2%786
F6,8%524
G4,6%353
Totaal gelabeld100%7.719
Energielabels Oude Dorp, Indische buurt en omgeving vergeleken met Heemstede
LabelStavenOude Dorp, Indische buurt en omgevingHeemstede
A++++0,4%0,1%
A+++5,7%1,6%
A++0,3%1,0%
A+0,5%1,7%
A22,4%23,2%
B18,3%13,6%
C23,4%24,7%
D12,2%12,4%
E7,3%10,2%
F6,2%6,8%
G3,3%4,6%

Oude Dorp, Indische buurt en omgeving Heemstede

Deze verdeling gaat over de 57,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oude Dorp, Indische buurt en omgeving vergeleken met Heemstede
BouwperiodeStavenOude Dorp, Indische buurt en omgevingHeemstede
vóór 194536,5%32,5%
1945–196412,3%16,9%
1965–19740,5%18,2%
1975–199131,8%15,6%
1992–20052,7%4,6%
2006–20148,7%8,4%
2015 en later7,5%3,8%

Oude Dorp, Indische buurt en omgeving Heemstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oude Dorp, Indische buurt en omgeving vergeleken met Heemstede
WoningtypeStavenOude Dorp, Indische buurt en omgevingHeemstede
Vrijstaand2,7%5,0%
Twee-onder-een-kap16,4%16,3%
Hoekwoning11,3%10,7%
Tussenwoning46,0%29,1%
Appartement23,3%38,7%
Onbekend type0,3%0,1%

Oude Dorp, Indische buurt en omgeving Heemstede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
625
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.744 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
35
72 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Heemstede-Centrum

Alle buurten in Heemstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.