Groenpeil

De Zuid Es in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 01 Hellendoorn, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7447. 1.080 inwoners in 440 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 244 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
440
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
44,3%
EP-Online, 244 gelabeld
Dekking energielabels
55,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Zuid Es
Labelverdeling De Zuid Es
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++0,8%2
A++0,8%2
A+2,9%7
A16,4%40
B23,0%56
C32,8%80
D12,3%30
E6,6%16
F2,0%5
G2,0%5
Totaal gelabeld100%244
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels De Zuid Es vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenDe Zuid EsHellendoorn
A++++0,4%1,7%
A+++0,8%1,7%
A++0,8%2,0%
A+2,9%2,4%
A16,4%27,7%
B23,0%24,1%
C32,8%25,3%
D12,3%6,1%
E6,6%3,6%
F2,0%2,4%
G2,0%3,0%

De Zuid Es Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 55,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Zuid Es vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenDe Zuid EsHellendoorn
vóór 194511,1%9,0%
1945–196442,6%13,5%
1965–197428,7%18,9%
1975–19916,1%26,8%
1992–20056,6%17,2%
2006–20141,2%9,5%
2015 en later3,7%5,1%

De Zuid Es Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 42,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Zuid Es vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenDe Zuid EsHellendoorn
Vrijstaand43,9%20,6%
Twee-onder-een-kap38,5%29,0%
Hoekwoning4,9%6,0%
Tussenwoning7,0%20,9%
Appartement5,7%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

De Zuid Es Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
177
40,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
860 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Hellendoorn

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.