Postcodegebied 7447 Hellendoorn
Postcodegebied 7447 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Hellendoorn, gemeente Hellendoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7447 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.456
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 474.391
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,3%
- EP-Online, 1.456 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 40
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 37 |
| A+++ | 2,4% | 35 |
| A++ | 0,9% | 13 |
| A+ | 2,0% | 29 |
| A | 29,1% | 423 |
| B | 20,5% | 298 |
| C | 24,1% | 351 |
| D | 7,6% | 111 |
| E | 5,2% | 75 |
| F | 3,0% | 44 |
| G | 2,7% | 40 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.456 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 37 | |
| A+++ | 2,4% | 35 | |
| A++ | 0,9% | 13 | |
| A+ | 2,0% | 29 | |
| A | 29,1% | 423 | |
| B | 20,5% | 298 | |
| C | 24,1% | 351 | |
| D | 7,6% | 111 | |
| E | 5,2% | 75 | |
| F | 3,0% | 44 | |
| G | 2,7% | 40 |
Deze verdeling gaat over 1.456 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,3% | 150 | |
| 1945–1964 | 12,0% | 174 | |
| 1965–1974 | 28,8% | 419 | |
| 1975–1991 | 16,8% | 245 | |
| 1992–2005 | 11,7% | 170 | |
| 2006–2014 | 10,0% | 146 | |
| 2015 en later | 10,4% | 152 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7447
- De Blenke 375 woningen
- De Höfte 461 woningen
- De Noord Es 176 woningen
- De Zuid Es 440 woningen
- Den Dam 191 woningen
- Egede, Elen en Rhaan 285 woningen
- Hellendoorn 210 woningen
- Hellendoorn-Centrum 214 woningen
- Wilhelminawijk 513 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.