Groenpeil

Den Dam in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 01 Hellendoorn, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7447. 390 inwoners in 191 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 122 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
191
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
59,8%
EP-Online, 122 gelabeld
Dekking energielabels
63,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Den Dam
Labelverdeling Den Dam
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A14,8%18
B44,3%54
C27,9%34
D7,4%9
E3,3%4
F0,8%1
G0,8%1
Totaal gelabeld100%122
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels Den Dam vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenDen DamHellendoorn
A++++0,0%1,7%
A+++0,8%1,7%
A++0,0%2,0%
A+0,0%2,4%
A14,8%27,7%
B44,3%24,1%
C27,9%25,3%
D7,4%6,1%
E3,3%3,6%
F0,8%2,4%
G0,8%3,0%

Den Dam Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Dam vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenDen DamHellendoorn
vóór 19453,3%9,0%
1945–19644,1%13,5%
1965–197459,8%18,9%
1975–199132,8%26,8%
1992–20050,0%17,2%
2006–20140,0%9,5%
2015 en later0,0%5,1%

Den Dam Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Den Dam vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenDen DamHellendoorn
Vrijstaand11,5%20,6%
Twee-onder-een-kap19,7%29,0%
Hoekwoning4,1%6,0%
Tussenwoning36,1%20,9%
Appartement28,7%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

Den Dam Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
40
20,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
172 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Hellendoorn

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.