Groenpeil

Erflanden in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 51 De Weide, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7908. 3.545 inwoners in 1.201 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 697 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
1.201
CBS 2025
Inwoners
3.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 419.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
99,1%
EP-Online, 697 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Erflanden
Labelverdeling Erflanden
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++5,9%41
A++2,3%16
A+4,7%33
A74,2%517
B11,8%82
C0,4%3
D0,1%1
E0,3%2
Totaal gelabeld100%697
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Erflanden vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenErflandenHoogeveen
A++++0,3%0,6%
A+++5,9%1,8%
A++2,3%0,8%
A+4,7%2,3%
A74,2%35,6%
B11,8%15,7%
C0,4%24,4%
D0,1%8,6%
E0,3%4,6%
F0,0%2,4%
G0,0%3,3%

Erflanden Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Erflanden vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenErflandenHoogeveen
vóór 19450,0%5,4%
1945–19640,3%18,8%
1965–19740,4%24,6%
1975–19910,0%23,8%
1992–200546,9%13,7%
2006–201440,9%9,3%
2015 en later11,5%4,4%

Erflanden Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Erflanden vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenErflandenHoogeveen
Vrijstaand24,8%14,0%
Twee-onder-een-kap38,5%25,0%
Hoekwoning3,0%4,0%
Tussenwoning32,3%26,2%
Appartement1,4%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Erflanden Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
656
54,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.564 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 51 De Weide

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.