Groenpeil

Schoonvelde-West in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 51 De Weide, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7908. 1.720 inwoners in 693 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 383 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
693
CBS 2025
Inwoners
1.720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 266.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
46,2%
EP-Online, 383 gelabeld
Dekking energielabels
55,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schoonvelde-West
Labelverdeling Schoonvelde-West
LabelAandeelWoningen
A++0,5%2
A+0,5%2
A13,3%51
B31,9%122
C52,0%199
D1,8%7
Totaal gelabeld100%383
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%97
A+++1,9%311
A++0,9%142
A+2,5%398
A35,5%5.724
B15,7%2.530
C24,2%3.898
D8,5%1.378
E4,6%735
F2,4%379
G3,3%526
Totaal gelabeld100%16.118
Energielabels Schoonvelde-West vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenSchoonvelde-WestHoogeveen
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,9%
A++0,5%0,9%
A+0,5%2,5%
A13,3%35,5%
B31,9%15,7%
C52,0%24,2%
D1,8%8,5%
E0,0%4,6%
F0,0%2,4%
G0,0%3,3%

Schoonvelde-West Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 55,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schoonvelde-West vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenSchoonvelde-WestHoogeveen
vóór 19450,0%5,5%
1945–19640,0%18,8%
1965–19740,0%24,7%
1975–1991100,0%23,7%
1992–20050,0%13,7%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later0,0%4,4%

Schoonvelde-West Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schoonvelde-West vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenSchoonvelde-WestHoogeveen
Vrijstaand1,0%13,9%
Twee-onder-een-kap23,5%25,0%
Hoekwoning6,5%4,1%
Tussenwoning68,9%26,2%
Appartement0,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Schoonvelde-West Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
294
42,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
928 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 51 De Weide

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.