Groenpeil

Kinholt in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 51 De Weide, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7909. 870 inwoners in 391 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
391
CBS 2025
Inwoners
870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 475.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
64,4%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kinholt
Labelverdeling Kinholt
LabelAandeelWoningen
A++1,5%3
A+1,5%3
A29,2%59
B32,2%65
C33,2%67
D2,5%5
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Kinholt vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenKinholtHoogeveen
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,8%
A++1,5%0,8%
A+1,5%2,3%
A29,2%35,6%
B32,2%15,7%
C33,2%24,4%
D2,5%8,6%
E0,0%4,6%
F0,0%2,4%
G0,0%3,3%

Kinholt Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kinholt vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenKinholtHoogeveen
vóór 19450,0%5,4%
1945–19640,0%18,8%
1965–19740,0%24,6%
1975–199168,3%23,8%
1992–200531,7%13,7%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later0,0%4,4%

Kinholt Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 68,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kinholt vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenKinholtHoogeveen
Vrijstaand69,3%14,0%
Twee-onder-een-kap21,3%25,0%
Hoekwoning3,0%4,0%
Tussenwoning6,4%26,2%
Appartement0,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Kinholt Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
77,0%
CBS 2024
Installaties
246
62,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
996 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 51 De Weide

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.