Groenpeil

Burgemeesterswijk in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2371 en postcodegebied 2377. 1.005 inwoners in 535 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 446 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
535
CBS 2025
Inwoners
1.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 335.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
21,0%
CBS 2025
Label A of B
62,1%
EP-Online, 446 gelabeld
Dekking energielabels
83,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Burgemeesterswijk
Labelverdeling Burgemeesterswijk
LabelAandeelWoningen
A++++6,5%29
A+++11,4%51
A++0,4%2
A+0,4%2
A30,3%135
B13,0%58
C23,3%104
D13,2%59
E0,9%4
F0,4%2
Totaal gelabeld100%446
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%322
A+++5,5%432
A++2,6%202
A+2,2%171
A33,6%2.627
B16,0%1.251
C21,5%1.678
D6,8%530
E3,6%278
F2,2%170
G1,9%146
Totaal gelabeld100%7.807
Energielabels Burgemeesterswijk vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenBurgemeesterswijkKaag en Braassem
A++++6,5%4,1%
A+++11,4%5,5%
A++0,4%2,6%
A+0,4%2,2%
A30,3%33,6%
B13,0%16,0%
C23,3%21,5%
D13,2%6,8%
E0,9%3,6%
F0,4%2,2%
G0,0%1,9%

Burgemeesterswijk Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 83,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Burgemeesterswijk vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenBurgemeesterswijkKaag en Braassem
vóór 19450,2%5,5%
1945–196440,8%13,3%
1965–197420,9%18,7%
1975–199111,7%26,3%
1992–20057,8%9,2%
2006–20140,9%11,4%
2015 en later17,7%15,7%

Burgemeesterswijk Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 40,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Burgemeesterswijk vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenBurgemeesterswijkKaag en Braassem
Vrijstaand4,0%14,5%
Twee-onder-een-kap13,9%17,5%
Hoekwoning3,1%10,3%
Tussenwoning38,3%35,4%
Appartement40,6%21,6%
Onbekend type0,0%0,7%

Burgemeesterswijk Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
219
40,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
709 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.