Groenpeil

Tuinbouwgebied in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2371 en postcodegebied 2377. 1.580 inwoners in 590 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
590
CBS 2025
Inwoners
1.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 591.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
48,1%
EP-Online, 237 gelabeld
Dekking energielabels
40,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Tuinbouwgebied
Labelverdeling Tuinbouwgebied
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%10
A+++0,8%2
A++2,1%5
A+3,0%7
A23,6%56
B14,3%34
C29,1%69
D9,7%23
E8,4%20
F3,8%9
G0,8%2
Totaal gelabeld100%237
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%325
A+++5,6%435
A++2,7%205
A+2,3%180
A32,8%2.534
B16,3%1.256
C21,7%1.675
D6,8%525
E3,6%275
F2,2%171
G1,9%144
Totaal gelabeld100%7.725
Energielabels Tuinbouwgebied vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenTuinbouwgebiedKaag en Braassem
A++++4,2%4,2%
A+++0,8%5,6%
A++2,1%2,7%
A+3,0%2,3%
A23,6%32,8%
B14,3%16,3%
C29,1%21,7%
D9,7%6,8%
E8,4%3,6%
F3,8%2,2%
G0,8%1,9%

Tuinbouwgebied Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 40,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuinbouwgebied vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenTuinbouwgebiedKaag en Braassem
vóór 19451,3%5,6%
1945–196418,6%13,5%
1965–197421,5%18,8%
1975–199122,4%26,6%
1992–200512,2%9,4%
2006–201411,0%10,2%
2015 en later13,1%15,9%

Tuinbouwgebied Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Tuinbouwgebied vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenTuinbouwgebiedKaag en Braassem
Vrijstaand56,1%14,2%
Twee-onder-een-kap7,6%17,5%
Hoekwoning4,6%10,5%
Tussenwoning8,9%35,9%
Appartement19,0%21,3%
Onbekend type3,8%0,7%

Tuinbouwgebied Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
206
34,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.079 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.