Groenpeil

Roelofarendsveen-Noord in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2371. 3.765 inwoners in 1.591 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 993 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
1.591
CBS 2025
Inwoners
3.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
61,5%
EP-Online, 993 gelabeld
Dekking energielabels
62,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Roelofarendsveen-Noord
Labelverdeling Roelofarendsveen-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++0,4%4
A+1,1%11
A39,2%389
B20,6%205
C27,9%277
D5,0%50
E3,5%35
F1,3%13
G0,7%7
Totaal gelabeld100%993
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%325
A+++5,6%435
A++2,7%205
A+2,3%180
A32,8%2.534
B16,3%1.256
C21,7%1.675
D6,8%525
E3,6%275
F2,2%171
G1,9%144
Totaal gelabeld100%7.725
Energielabels Roelofarendsveen-Noord vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenRoelofarendsveen-NoordKaag en Braassem
A++++0,0%4,2%
A+++0,2%5,6%
A++0,4%2,7%
A+1,1%2,3%
A39,2%32,8%
B20,6%16,3%
C27,9%21,7%
D5,0%6,8%
E3,5%3,6%
F1,3%2,2%
G0,7%1,9%

Roelofarendsveen-Noord Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 62,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Roelofarendsveen-Noord vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenRoelofarendsveen-NoordKaag en Braassem
vóór 19450,0%5,6%
1945–196414,4%13,5%
1965–197445,3%18,8%
1975–199127,2%26,6%
1992–20051,2%9,4%
2006–201411,8%10,2%
2015 en later0,1%15,9%

Roelofarendsveen-Noord Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Roelofarendsveen-Noord vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenRoelofarendsveen-NoordKaag en Braassem
Vrijstaand2,2%14,2%
Twee-onder-een-kap17,5%17,5%
Hoekwoning10,5%10,5%
Tussenwoning59,8%35,9%
Appartement10,0%21,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Roelofarendsveen-Noord Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
786
49,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.481 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Roelofarendsveen

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.