Groenpeil

Industrieterrein IJsselmuiden in Kampen

Buurt in wijk IJsselmuiden, gemeente Kampen, postcodegebied 8271. 225 inwoners in 65 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 21 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
65
CBS 2025
Inwoners
225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 423.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 21 gelabeld
Dekking energielabels
32,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Industrieterrein IJsselmuiden
Labelverdeling Industrieterrein IJsselmuiden
LabelAandeelWoningen
A33,3%7
B28,6%6
C19,0%4
D4,8%1
F14,3%3
Totaal gelabeld100%21
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Industrieterrein IJsselmuiden vergeleken met Kampen
LabelStavenIndustrieterrein IJsselmuidenKampen
A++++0,0%2,4%
A+++0,0%5,1%
A++0,0%1,0%
A+0,0%3,1%
A33,3%35,7%
B28,6%16,0%
C19,0%18,6%
D4,8%6,3%
E0,0%5,0%
F14,3%3,6%
G0,0%3,1%

Industrieterrein IJsselmuiden Kampen

Deze verdeling gaat over de 32,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Industrieterrein IJsselmuiden vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenIndustrieterrein IJsselmuidenKampen
vóór 19454,8%20,3%
1945–19649,5%8,8%
1965–19749,5%13,3%
1975–199123,8%19,0%
1992–200547,6%12,7%
2006–20144,8%12,9%
2015 en later0,0%13,0%

Industrieterrein IJsselmuiden Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 47,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Industrieterrein IJsselmuiden vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenIndustrieterrein IJsselmuidenKampen
Vrijstaand66,7%8,1%
Twee-onder-een-kap9,5%19,6%
Hoekwoning0,0%7,4%
Tussenwoning4,8%31,5%
Appartement19,0%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Industrieterrein IJsselmuiden Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
11
16,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
54 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk IJsselmuiden

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.