Groenpeil

Trekvaart in Kampen

Buurt in wijk IJsselmuiden, gemeente Kampen, postcodegebied 8271. 2.030 inwoners in 706 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 463 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
706
CBS 2025
Inwoners
2.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 463.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
88,6%
EP-Online, 463 gelabeld
Dekking energielabels
65,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Trekvaart
Labelverdeling Trekvaart
LabelAandeelWoningen
A++++6,3%29
A+++13,6%63
A++5,0%23
A+11,0%51
A47,7%221
B5,0%23
C1,9%9
D2,8%13
E1,1%5
F2,6%12
G3,0%14
Totaal gelabeld100%463
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Trekvaart vergeleken met Kampen
LabelStavenTrekvaartKampen
A++++6,3%2,4%
A+++13,6%5,1%
A++5,0%1,0%
A+11,0%3,1%
A47,7%35,7%
B5,0%16,0%
C1,9%18,6%
D2,8%6,3%
E1,1%5,0%
F2,6%3,6%
G3,0%3,1%

Trekvaart Kampen

Deze verdeling gaat over de 65,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Trekvaart vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenTrekvaartKampen
vóór 194510,2%20,3%
1945–19641,3%8,8%
1965–19743,0%13,3%
1975–19910,4%19,0%
1992–200513,6%12,7%
2006–201440,4%12,9%
2015 en later31,1%13,0%

Trekvaart Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 40,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Trekvaart vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenTrekvaartKampen
Vrijstaand10,8%8,1%
Twee-onder-een-kap30,2%19,6%
Hoekwoning10,6%7,4%
Tussenwoning27,4%31,5%
Appartement21,0%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Trekvaart Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
435
61,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk IJsselmuiden

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.