Groenpeil

Oosterholt in Kampen

Buurt in wijk IJsselmuiden, gemeente Kampen, postcodegebied 8271. 1.130 inwoners in 330 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 196 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
330
CBS 2025
Inwoners
1.130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 559.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
92,3%
EP-Online, 196 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterholt
Labelverdeling Oosterholt
LabelAandeelWoningen
A++++5,1%10
A+++12,2%24
A++1,0%2
A+4,6%9
A68,9%135
B0,5%1
C3,1%6
D1,0%2
E1,0%2
G2,6%5
Totaal gelabeld100%196
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Oosterholt vergeleken met Kampen
LabelStavenOosterholtKampen
A++++5,1%2,4%
A+++12,2%5,1%
A++1,0%1,0%
A+4,6%3,1%
A68,9%35,7%
B0,5%16,0%
C3,1%18,6%
D1,0%6,3%
E1,0%5,0%
F0,0%3,6%
G2,6%3,1%

Oosterholt Kampen

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterholt vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenOosterholtKampen
vóór 19454,6%20,3%
1945–19640,5%8,8%
1965–19740,5%13,3%
1975–19913,1%19,0%
1992–20051,0%12,7%
2006–201473,0%12,9%
2015 en later17,3%13,0%

Oosterholt Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 73,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterholt vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenOosterholtKampen
Vrijstaand24,0%8,1%
Twee-onder-een-kap48,5%19,6%
Hoekwoning6,6%7,4%
Tussenwoning16,8%31,5%
Appartement4,1%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Oosterholt Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
180
54,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
895 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk IJsselmuiden

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.