Groenpeil

Overduin in Katwijk

Buurt in wijk Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, postcodegebied 2224. 1.700 inwoners in 832 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 596 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
832
CBS 2025
Inwoners
1.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025, gemeente € 462.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
56,0%
EP-Online, 596 gelabeld
Dekking energielabels
71,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Overduin
Labelverdeling Overduin
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%4
A++0,2%1
A+0,5%3
A40,6%242
B14,1%84
C25,3%151
D7,9%47
E5,4%32
F2,5%15
G2,9%17
Totaal gelabeld100%596
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%249
A+++3,6%608
A++1,4%236
A+3,7%629
A35,3%5.952
B18,0%3.038
C21,8%3.672
D6,4%1.072
E3,8%649
F2,2%365
G2,3%392
Totaal gelabeld100%16.862
Energielabels Overduin vergeleken met Katwijk
LabelStavenOverduinKatwijk
A++++0,0%1,5%
A+++0,7%3,6%
A++0,2%1,4%
A+0,5%3,7%
A40,6%35,3%
B14,1%18,0%
C25,3%21,8%
D7,9%6,4%
E5,4%3,8%
F2,5%2,2%
G2,9%2,3%

Overduin Katwijk

Deze verdeling gaat over de 71,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Overduin vergeleken met Katwijk
BouwperiodeStavenOverduinKatwijk
vóór 19451,0%11,2%
1945–196488,4%18,2%
1965–19745,4%16,4%
1975–19910,2%20,5%
1992–20054,9%12,4%
2006–20140,2%12,7%
2015 en later0,0%8,6%

Overduin Katwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 88,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Overduin vergeleken met Katwijk
WoningtypeStavenOverduinKatwijk
Vrijstaand1,7%4,6%
Twee-onder-een-kap10,2%11,2%
Hoekwoning2,3%8,1%
Tussenwoning15,3%29,8%
Appartement70,5%46,0%
Onbekend type0,0%0,4%

Overduin Katwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
194
23,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
564 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Katwijk aan Zee

Alle buurten in Katwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.