Groenpeil

Zuid-West in Katwijk

Buurt in wijk Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, postcodegebied 2225. 600 inwoners in 401 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 171 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
401
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 521.000
CBS 2025, gemeente € 462.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
80,7%
EP-Online, 171 gelabeld
Dekking energielabels
42,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zuid-West
Labelverdeling Zuid-West
LabelAandeelWoningen
A+++15,2%26
A++1,2%2
A+2,3%4
A53,2%91
B8,8%15
C7,0%12
D5,8%10
E4,1%7
F1,2%2
G1,2%2
Totaal gelabeld100%171
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%249
A+++3,6%608
A++1,4%236
A+3,7%629
A35,3%5.952
B18,0%3.038
C21,8%3.672
D6,4%1.072
E3,8%649
F2,2%365
G2,3%392
Totaal gelabeld100%16.862
Energielabels Zuid-West vergeleken met Katwijk
LabelStavenZuid-WestKatwijk
A++++0,0%1,5%
A+++15,2%3,6%
A++1,2%1,4%
A+2,3%3,7%
A53,2%35,3%
B8,8%18,0%
C7,0%21,8%
D5,8%6,4%
E4,1%3,8%
F1,2%2,2%
G1,2%2,3%

Zuid-West Katwijk

Deze verdeling gaat over de 42,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuid-West vergeleken met Katwijk
BouwperiodeStavenZuid-WestKatwijk
vóór 19450,0%11,2%
1945–196417,0%18,2%
1965–19742,3%16,4%
1975–19910,0%20,5%
1992–20054,1%12,4%
2006–201460,8%12,7%
2015 en later15,8%8,6%

Zuid-West Katwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 60,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zuid-West vergeleken met Katwijk
WoningtypeStavenZuid-WestKatwijk
Vrijstaand4,7%4,6%
Twee-onder-een-kap9,4%11,2%
Hoekwoning5,3%8,1%
Tussenwoning12,3%29,8%
Appartement68,4%46,0%
Onbekend type0,0%0,4%

Zuid-West Katwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
24
6,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
162 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Katwijk aan Zee

Alle buurten in Katwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.