Groenpeil

Zuid-Oost in Katwijk

Buurt in wijk Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, postcodegebied 2225. 960 inwoners in 433 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 163 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
433
CBS 2025
Inwoners
960
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 462.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
36,2%
EP-Online, 163 gelabeld
Dekking energielabels
37,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuid-Oost
Labelverdeling Zuid-Oost
LabelAandeelWoningen
A20,9%34
B15,3%25
C23,3%38
D12,3%20
E6,1%10
F7,4%12
G14,7%24
Totaal gelabeld100%163
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%247
A+++3,2%543
A++1,4%230
A+3,3%554
A35,6%5.986
B18,1%3.036
C22,0%3.701
D6,4%1.082
E3,9%652
F2,2%373
G2,4%402
Totaal gelabeld100%16.806
Energielabels Zuid-Oost vergeleken met Katwijk
LabelStavenZuid-OostKatwijk
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,2%
A++0,0%1,4%
A+0,0%3,3%
A20,9%35,6%
B15,3%18,1%
C23,3%22,0%
D12,3%6,4%
E6,1%3,9%
F7,4%2,2%
G14,7%2,4%

Zuid-Oost Katwijk

Deze verdeling gaat over de 37,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuid-Oost vergeleken met Katwijk
BouwperiodeStavenZuid-OostKatwijk
vóór 19450,6%11,2%
1945–196455,8%18,4%
1965–19749,2%16,5%
1975–199122,1%20,6%
1992–200512,3%12,4%
2006–20140,0%12,9%
2015 en later0,0%8,2%

Zuid-Oost Katwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 55,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuid-Oost vergeleken met Katwijk
WoningtypeStavenZuid-OostKatwijk
Vrijstaand0,0%4,5%
Twee-onder-een-kap5,5%11,4%
Hoekwoning10,4%7,9%
Tussenwoning23,9%29,8%
Appartement60,1%46,0%
Onbekend type0,0%0,4%

Zuid-Oost Katwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
48
11,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
169 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Katwijk aan Zee

Alle buurten in Katwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.