Groenpeil

Vink in Kerkrade

Buurt in wijk Wijk 02 Kerkrade-Noord, gemeente Kerkrade, postcodegebied 6463 en postcodegebied 6464 en postcodegebied 6471. 2.560 inwoners in 1.115 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 592 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,9%.

Woningen
1.115
CBS 2025
Inwoners
2.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
43,1%
EP-Online, 592 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vink
Labelverdeling Vink
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,3%2
A+6,3%37
A20,9%124
B15,4%91
C24,2%143
D11,8%70
E8,4%50
F7,1%42
G5,4%32
Totaal gelabeld100%592
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%146
A+++2,2%336
A++1,2%173
A+3,7%560
A23,9%3.569
B16,9%2.519
C23,7%3.546
D11,5%1.712
E7,4%1.104
F4,3%648
G4,2%631
Totaal gelabeld100%14.944
Energielabels Vink vergeleken met Kerkrade
LabelStavenVinkKerkrade
A++++0,0%1,0%
A+++0,2%2,2%
A++0,3%1,2%
A+6,3%3,7%
A20,9%23,9%
B15,4%16,9%
C24,2%23,7%
D11,8%11,5%
E8,4%7,4%
F7,1%4,3%
G5,4%4,2%

Vink Kerkrade

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vink vergeleken met Kerkrade
BouwperiodeStavenVinkKerkrade
vóór 194528,4%16,0%
1945–196417,2%22,0%
1965–19742,2%14,2%
1975–199124,2%27,3%
1992–200517,1%11,1%
2006–20146,8%5,6%
2015 en later4,2%3,8%

Vink Kerkrade

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 28,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vink vergeleken met Kerkrade
WoningtypeStavenVinkKerkrade
Vrijstaand24,0%6,8%
Twee-onder-een-kap28,2%16,2%
Hoekwoning8,6%9,4%
Tussenwoning27,2%23,6%
Appartement12,0%44,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Vink Kerkrade

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
462
41,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.973 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Kerkrade-Noord

Alle buurten in Kerkrade

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.