Groenpeil

Waubacherveld in Kerkrade

Buurt in wijk Wijk 02 Kerkrade-Noord, gemeente Kerkrade, postcodegebied 6471. 1.005 inwoners in 492 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 252 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,4%.

Woningen
492
CBS 2025
Inwoners
1.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 277.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
31,7%
EP-Online, 252 gelabeld
Dekking energielabels
51,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Waubacherveld
Labelverdeling Waubacherveld
LabelAandeelWoningen
A+0,8%2
A13,5%34
B17,5%44
C37,3%94
D22,2%56
E5,6%14
F2,8%7
G0,4%1
Totaal gelabeld100%252
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%146
A+++2,1%313
A++1,1%169
A+3,7%548
A23,8%3.553
B16,8%2.511
C23,8%3.563
D11,6%1.734
E7,5%1.123
F4,4%655
G4,3%642
Totaal gelabeld100%14.957
Energielabels Waubacherveld vergeleken met Kerkrade
LabelStavenWaubacherveldKerkrade
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%2,1%
A++0,0%1,1%
A+0,8%3,7%
A13,5%23,8%
B17,5%16,8%
C37,3%23,8%
D22,2%11,6%
E5,6%7,5%
F2,8%4,4%
G0,4%4,3%

Waubacherveld Kerkrade

Deze verdeling gaat over de 51,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Waubacherveld vergeleken met Kerkrade
BouwperiodeStavenWaubacherveldKerkrade
vóór 19452,4%15,9%
1945–19641,2%22,4%
1965–197463,1%14,3%
1975–199127,0%27,2%
1992–20056,3%11,1%
2006–20140,0%5,5%
2015 en later0,0%3,7%

Waubacherveld Kerkrade

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 63,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Waubacherveld vergeleken met Kerkrade
WoningtypeStavenWaubacherveldKerkrade
Vrijstaand31,7%6,8%
Twee-onder-een-kap22,6%16,2%
Hoekwoning5,6%9,0%
Tussenwoning11,9%23,5%
Appartement28,2%44,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Waubacherveld Kerkrade

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
216
43,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
875 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Kerkrade-Noord

Alle buurten in Kerkrade

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.