Groenpeil

Kantbeugel en omgeving in Koggenland

Buurt in wijk De Goorn, gemeente Koggenland, postcodegebied 1648. 420 inwoners in 222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 131 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,3%.

Woningen
222
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 364.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
81,7%
EP-Online, 131 gelabeld
Dekking energielabels
59,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kantbeugel en omgeving
Labelverdeling Kantbeugel en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+0,8%1
A49,6%65
B31,3%41
C18,3%24
Totaal gelabeld100%131
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%132
A+++7,1%408
A++1,5%85
A+2,7%154
A30,6%1.767
B16,2%936
C24,1%1.394
D7,6%439
E2,8%163
F2,1%124
G3,1%177
Totaal gelabeld100%5.779
Energielabels Kantbeugel en omgeving vergeleken met Koggenland
LabelStavenKantbeugel en omgevingKoggenland
A++++0,0%2,3%
A+++0,0%7,1%
A++0,0%1,5%
A+0,8%2,7%
A49,6%30,6%
B31,3%16,2%
C18,3%24,1%
D0,0%7,6%
E0,0%2,8%
F0,0%2,1%
G0,0%3,1%

Kantbeugel en omgeving Koggenland

Deze verdeling gaat over de 59,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kantbeugel en omgeving vergeleken met Koggenland
BouwperiodeStavenKantbeugel en omgevingKoggenland
vóór 19450,0%10,5%
1945–19640,0%5,9%
1965–19740,0%17,5%
1975–199118,3%19,0%
1992–200581,7%19,3%
2006–20140,0%14,2%
2015 en later0,0%13,7%

Kantbeugel en omgeving Koggenland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 81,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kantbeugel en omgeving vergeleken met Koggenland
WoningtypeStavenKantbeugel en omgevingKoggenland
Vrijstaand13,0%25,0%
Twee-onder-een-kap17,6%21,0%
Hoekwoning1,5%9,7%
Tussenwoning16,0%23,4%
Appartement51,9%17,7%
Onbekend type0,0%3,2%

Kantbeugel en omgeving Koggenland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
56
25,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
215 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Goorn

Alle buurten in Koggenland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.