Singel en omgeving in Koggenland
Buurt in wijk De Goorn, gemeente Koggenland, postcodegebied 1648. 855 inwoners in 298 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 235 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,3%.
- Woningen
- 298
- CBS 2025
- Inwoners
- 855
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 491.000
- CBS 2025, gemeente € 416.000
- Koopwoningen
- 85,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 100,0%
- EP-Online, 235 gelabeld
- Dekking energielabels
- 78,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 5,5% | 13 |
| A++ | 10,6% | 25 |
| A+ | 13,6% | 32 |
| A | 70,2% | 165 |
| Totaal gelabeld | 100% | 235 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,3% | 132 |
| A+++ | 7,1% | 408 |
| A++ | 1,5% | 85 |
| A+ | 2,7% | 154 |
| A | 30,6% | 1.767 |
| B | 16,2% | 936 |
| C | 24,1% | 1.394 |
| D | 7,6% | 439 |
| E | 2,8% | 163 |
| F | 2,1% | 124 |
| G | 3,1% | 177 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.779 |
| Label | Staven | Singel en omgeving | Koggenland |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2,3% | |
| A+++ | 5,5% | 7,1% | |
| A++ | 10,6% | 1,5% | |
| A+ | 13,6% | 2,7% | |
| A | 70,2% | 30,6% | |
| B | 0,0% | 16,2% | |
| C | 0,0% | 24,1% | |
| D | 0,0% | 7,6% | |
| E | 0,0% | 2,8% | |
| F | 0,0% | 2,1% | |
| G | 0,0% | 3,1% |
Singel en omgeving Koggenland
Deze verdeling gaat over de 78,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Singel en omgeving | Koggenland |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 10,5% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 5,9% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 17,5% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 19,0% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 19,3% | |
| 2006–2014 | 49,4% | 14,2% | |
| 2015 en later | 50,6% | 13,7% |
Singel en omgeving Koggenland
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 50,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Singel en omgeving | Koggenland |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 11,1% | 25,0% | |
| Twee-onder-een-kap | 38,7% | 21,0% | |
| Hoekwoning | 5,1% | 9,7% | |
| Tussenwoning | 34,9% | 23,4% | |
| Appartement | 10,2% | 17,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 3,2% |
Singel en omgeving Koggenland
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 85,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 228
- 76,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,3 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 563 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 3
- 6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk De Goorn
- De Goorn en omgeving 111 woningen
- Kantbeugel en omgeving 222 woningen
- Kanteel en omgeving 262 woningen
- Pastoor Lemeerstraat en omgeving 288 woningen
- Rietgras en omgeving 343 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 78,9% (235 van 298 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.