Landgraaf
Gemeente Landgraaf in Limburg, 36.839 inwoners en 18.291 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 18.291
- CBS 2025
- Inwoners
- 36.839
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 265.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,7%
- van 10.835 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 59,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 30 |
| A+++ | 1,2% | 125 |
| A++ | 0,9% | 99 |
| A+ | 4,2% | 452 |
| A | 26,1% | 2.824 |
| B | 17,1% | 1.857 |
| C | 25,8% | 2.794 |
| D | 10,2% | 1.104 |
| E | 6,5% | 699 |
| F | 4,3% | 467 |
| G | 3,5% | 384 |
| Totaal gelabeld | 100% | 10.835 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 30 | |
| A+++ | 1,2% | 125 | |
| A++ | 0,9% | 99 | |
| A+ | 4,2% | 452 | |
| A | 26,1% | 2.824 | |
| B | 17,1% | 1.857 | |
| C | 25,8% | 2.794 | |
| D | 10,2% | 1.104 | |
| E | 6,5% | 699 | |
| F | 4,3% | 467 | |
| G | 3,5% | 384 |
Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 10.835 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,6% | 1.152 | |
| 1945–1964 | 26,0% | 2.816 | |
| 1965–1974 | 18,5% | 2.007 | |
| 1975–1991 | 24,3% | 2.634 | |
| 1992–2005 | 11,6% | 1.260 | |
| 2006–2014 | 6,4% | 698 | |
| 2015 en later | 2,5% | 268 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 12,5% | 1.356 | |
| Twee-onder-een-kap | 24,1% | 2.612 | |
| Hoekwoning | 10,8% | 1.167 | |
| Tussenwoning | 21,4% | 2.324 | |
| Appartement | 31,1% | 3.374 | |
| Onbekend type | 0,0% | 2 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 8.309
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 33,0 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 45,4
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 149
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Landgraaf
24 buurten met voldoende data. 3 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Abdissenbosch | 634 | 63,6% | 59,0% |
| Achter de Haesen | 289 | 72,9% | 99,7% |
| Achter den Winkel | 603 | 71,0% | 54,9% |
| De Dormig | 399 | 42,1% | 52,4% |
| De Streep | 570 | 40,4% | 68,2% |
| Eiske | 753 | 61,4% | 66,0% |
| Exdel | 247 | 47,3% | 53,0% |
| Groenstraat | 445 | 33,9% | 43,1% |
| Heistraat | 227 | 67,3% | 44,5% |
| Hoefveld | 630 | 58,9% | 58,3% |
| Kakert | 810 | 51,2% | 70,6% |
| Klinkerkwartier | 411 | 41,4% | 35,3% |
| Lauradorp | 1.573 | 45,4% | 52,3% |
| Leenhof | 352 | 18,8% | 31,8% |
| Lichtenberg | 880 | 49,1% | 71,8% |
| Mijnbuurt | 839 | 53,9% | 50,7% |
| Namiddagsche Driessen | 495 | 37,9% | 46,9% |
| Nieuwenhagerheide | 1.533 | 34,4% | 60,8% |
| Op de Kamp | 471 | 70,3% | 65,8% |
| Oud Nieuwenhagen | 1.837 | 45,7% | 66,0% |
| Parkheide | 732 | 76,9% | 59,0% |
| Rimburg | 339 | 25,5% | 41,6% |
| Schaesberg Centrum | 1.594 | 42,1% | 57,9% |
| Waubach | 1.553 | 47,8% | 66,5% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Landgraaf
- Postcodegebied 6371 Landgraaf
- Postcodegebied 6372 Landgraaf
- Postcodegebied 6373 Landgraaf
- Postcodegebied 6374 Landgraaf
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 59,2% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.